Lamborghini Nitro vyhralo prestížnu súťaž za produktový dizajn „Red Dot Product Design Award 2014“.

Značka Lamborghini svojím novým modelom Nitro obohatila svoju medailovú zbierku o ďalšiu prestížnu cenu za dizajn Red Dot Product Design Award 2014.

Je to ďalšie ocenenie, ktoré pribudlo k zlatej medaile za dizajn „Golden Tractor for the Design 2014“ udelenej modelu Lamborghini Nitro počas svetoznámej výstavy Agritechnica, ktorá sa konala v novembri v meste Hanover v Nemecku.

Ocenenie „Red Dot Design Award“ je považované za jedno z najvýznamnejších ocenení v oblasti dizajnu na svete. Značka Lamborghini bola ocenená za jedinečný dizajn a vynikajúcu kvalitu a spracovania svojich traktorov, ktorých výroba sa datuje od roku 1955.

Týmto ocenením sa potvrdila skutočnosť, že nový model Lamborghini Nitro zhmotňuje zámer tvorcov o dokonalé spojenie inovácie a výkonnosti v poľnohospodárstve. Model Nitro patrí medzi traktory strednej výkonovej triedy. Jeho moderný dizajn bol vytvorený v spolupráci so svetoznámou dizajnérskou školou Giugiaro Design, s maximálnym dôrazom na detaily a špičkové technológie. Hlavnou líniou značky Lamborghini a modelu Nitro je nenapodobiteľný štýl, koncipovaný pre tých, ktorí sa chcú odlíšiť od priemeru a všednosti.

„Víťazstvo v prestížnej súťaži Red Dot Product Design Award 2014 je dôvodom k veľkej radosti a zadosťučinenia pre náš tím dizajnérov a konštruktérov“, povedal Lodovico Bussolati, generálny riaditeľ spoločnosti Same Deutz-Fahr,“a získanie takéhoto prestížneho ocenenia druhý rok po sebe, po úspechu v roku 2013 s traktorom Deutz-Fahr 7250 TTV Agrotron, predstavuje to najlepšie uznanie za úsilie vynaložené v oblasti výskumu, vývoja a tvorby moderného dizajnu, ktoré spoločnosť vynaložila v posledných rokoch.“