Traktor Lamborghini Nitro získal prestížne ocenenia za dizajn.

Značka Lamborghini s modelom Nitro získala v roku 2014 zlatú medailu za dizajn (Golden Tractor for Design). Toto prestížne medzinárodné vyznamenanie udeľuje porota zložená z novinárov, ktorí sa špecializujú na poľnohospodárske stroje a mechanizmy.

Cena "Traktor roka" je udeľovaná každoročne porotou, ktorej členovia reprezentujú viac ako dvadsať vydavateľstiev poľnohospodárskych periodík z celej Európy. Špeciálne vyznamenanie za dizajn (Golden Tractor for Design) oceňuje najlepšie riešenie z oblasti poľnohospodárskych strojov a techniky z celého sveta za ergonómiu a dizajnérsky prínos v tejto oblasti.

Model Lamborghini Nitro, ktorý bol oficiálne predstavený na výstave SIMA (Francúzsko) vo februári roka 2014, predstavuje novú víziu značky Lamborghini pre dokonalé splynutie inovácií a výkonnosti v jedinečnom poľnohospodárskom stroji akým je traktor. Model Nitro patrí medzi traktory strednej výkonovej triedy. Jeho moderný dizajn bol vytvorený v spolupráci so svetoznámou dizajnérskou školou Giugiaro Design, s maximálnym dôrazom na detaily a špičkové technológie. Hlavnou líniou značky Lamborghini a modelu Nitro je nenapodobiteľný štýl, koncipovaný pre tých, ktorí sa chcú odlíšiť od priemeru a všednosti.